NEA pályázat keretein belül Szülőklubokat tartunk
2016-01-15
Sport Poha-Rak program a Szülőklubban
2016-02-19

Második szülőklubunkat 2016. január 30-án tartottuk meg, ahol az érdeklődők a Doman-módszerrel ismerkedhettek meg, szakértőnk beavatta a szülőket a módszer előnyeibe és nyíltan beszélgetett a tévhitekről, félreértésekről és válaszolt minden felmerülő kérdésre.

Mi az a Doman-módszer? Magyarországon talán ismertebb a módszer “okosbaba” néven. A Doman-módszert “agysérült gyerekek” (ezalatt mindenféle fogyatékosságot is értenek, tkp. sérült agyfunkciókra gondolnak) fejlesztésére dolgoztak ki Amerikában, kb. 40 éve. A meglepően jó eredmények hatására ép gyerekeken is alkalmazták, azt gondolván, hogy ha a sérültek ezzel lekörözik az épeket, akkor kár lenne kihasználatlanul hagyni az ő káprázatos lehetőségeiket. Azt állítják, hogy a csecsemők és kisgyerekek (hat éves kor alatt) pusztán azért nem tanulnak meg többet a világról, mert nem tesszük számukra elérhetővé az információt. Akár már születéstől elkezdik a babának – kártyákon – megmutatni a szavakat, a mennyiségeket és az általános műveltséghez kapcsolódó ábrákat, fotókat. Lényeges momentum, hogy a tanulást jó kedélyűen, a legjobb mulatságként felfogva kezelik és sok-sok szeretettel, dicsérettel, testi szeretgetéssel kísérik. Módszerről bővebben ITT olvashattok.

Következő Szülő klubunkon a Sport Poha-Rak különleges világába kalauzoljuk el az érdeklődő családokat.

NEA-TF-15-M-1093 PortagemodellII