Közös bejelentések
Tartalom
A kormányablakokról tájékoztató Mobilizált Kormányablakok Kormányablakok Okmányirodák Kormányablak mobil alkalmazás Hírek Kormányablakok Lakóhely közös bejelentések, megváltoztatásának bejelentése és nyilvántartásba vétele, valamint a személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány kiadása lakcímbejelentés Kódszám OKMIR Az ügy rövid leírása A Magyarország közös bejelentések élő, a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló A polgár lakóhely létesítését, vagy annak változását az új lakcíme szerint illetékes jegyzőnél vagy bármely járási hivatalnál jelentheti be.
Önálló oldalak
Ki jogosult közös bejelentések eljárásra? Kivételek: kiskorú gyermek, illetve a cselekvőképességet kizáró gondnokság alá helyezett személy esetében szülő, illetve gondnok törvényes képviselőMilyen adatokat kell megadni? Természetes közös bejelentések adatok, állampolgárság, előző lakcím, új lakcím, bejelentés időpontja, jogszabályban meghatározott kivétellel a szállásadó neve, szállásadói minősége, lakcíme vagy székhelye és hozzájárulása. Milyen iratok szükségesek?
Tisztelt látogatónk!
Kitöltött lakcímbejelentő lap, melyet a szállásadónak és a bejelentésre kötelezettnek saját kezűleg alá kell írnia nincs szükség a szállásadó általi hozzájárulásra, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal, vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja, vagy ha a szállásadó a lakcímbejelentéshez az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján előzetesen hozzájárult.
Korábbi lakcímigazolvány, amennyiben rendelkezik vele.
Amennyiben meghatalmazott jár el, a fentieken kívül a meghatalmazott személyazonosságot igazoló hatósági igazolványa, lakcímigazolványa, meghatalmazás az ügyintézésre vonatkozóan, valamint a kérelmező által kitöltött és saját kezűleg aláírt lakcímbejelentő lap. Milyen költségei vannak az eljárásnak? Az eljárás illetékmentes.
Jegyző és a fővárosi és megyei kormányhivatal járási fővárosi kerületi hivatala - közös bejelentések továbbiakban: járási hivatal Ügyintézés határideje A lakcímbejelentés ügyintézési határideje — ha a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott — automatikus döntéshozatal esetén huszonnégy óra, sommás eljárásban 8 nap, teljes eljárásban hatvan nap. Jogorvoslati lehetőség Jogorvoslati lehetőség: Van.
Jogorvoslati lehetőség részletei: A hatóság határozata ellen önálló jogorvoslatnak van helye. A hatóság végzése ellen önálló jogorvoslatnak akkor van helye, ha azt törvény megengedi, egyéb esetben a végzés elleni jogorvoslati jog a határozat, ennek hiányában az eljárást megszüntető végzés ellen igénybe vehető jogorvoslat keretében gyakorolható. Fellebbezésnek van helye, ha a határozatot a közös bejelentések kerületi hivatal vezetője vagy — a képviselő testület kivételével — helyi önkormányzat szerve hozta.
A szállásadó általi hozzájárulásra azonban nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell közös bejelentések járási hivatalnak benyújtani.
Közös tulajdon esetén a tulajdonostársak hozzájárulását a lakcímbejelentés során eljáró szállásadó írásbeli nyilatkozatával igazolja.
Csoportos mérőállás-bejelentés - Fővárosi Vízművek
A személyazonosító igazolvány mellett milyen okmánnyal lehet igazolni a személyazonosságot? Érvényes útlevél, kártyaformátumú közös bejelentések engedély, jogerős bevándorlási engedély, érvényes letelepedett jogállást igazoló okmány, érvényes úti okmány, menekültkénti, vagy oltalmazottkénti elismerésről rendelkező jogerős határozat. Fontosabb fogalmak Lakóhely: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, közös bejelentések — a külföldön élő magyar és nem magyar állampolgárok kivételével — az a helyiség, ahol valaki szükségből közös bejelentések, vagy — amennyiben más lakása nincs — megszáll.
Tartózkodási hely: annak a lakásnak a címe, ahol — lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül — három hónapnál hosszabb ideig tartózkodik.
Lakcím adat: bejelentett lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címe. Értesítési cím: az a cím címhely, postafiók, vagy postai szolgáltató helyamelyet kapcsolattartásra szolgáló elérhetősége céljából a lakcímen kívül a polgár bejelentett.
Szállásadó: az a személy, aki jogosult egy természetes személynek valamely lakás vagy lakás céljára szolgáló egyéb helyiség használatát biztosítani. Lakcímigazolvány rendeltetése: Az igazolvány rendeltetése, hogy a polgárt tájékoztassa személyi azonosítójáról és bejelentett lakcíméről annak érdekében, hogy ezeket az adatokat a polgár törvényben előírt kötelezettsége teljesítéséhez közhitelűen igazolhassa.
Bejelentések
Vonatkozó jogszabályok A polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló Kulcsszavak lakóhely, lakcím, tartózkodási hely, szállásadó, lakcímről szóló hatósági igazolvány, lakcímigazolvány Országos Telefonos Ügyfélszolgálat Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül ügyfélkapu nélkül is.
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az ketoprofen együttes kenőcs és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt. Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.